• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/EtA-Ormancilik-M%C3%BChendislik-M%C3%BC%C5%9Favirlik/186374071461014
  • https://twitter.com/ormanizni

ORMAN ZARARLILARI İLE MÜCADELE

Orman Bitkisi ve Bitkisel Ürünler Reçete Yazma Yetki Belgesi 

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Orman Bitkisi ve Bitkisel Ürünlerine Arız Olan Zararlı Organizmalar ile Teknik Mücadele Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin uygulanmasına dair 305 Sayılı Tebliğ eğitimleri tamamlandı.
Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanlığınca hazırlanarak 22.02.2016 tarihinde yürürlüğe giren 305 sayılı ‘Orman Bitkisi Ve Bitkisel Ürünlerine Arız Olan Zararlı Organizmalar İle Mücadele Usul Ve Esasları’ ile ilgili tebliğ ile ormancılık mesleğine yeni bir soluk getirildi.
Bu tebliğ ile devlet ormanlarındaki mücadele çalışmalarında Teşkilatımız ile beraber bu çalışmaların Özel Ormancılık bürolarınca yapılmasına da olanak sağlandı.
Ayrıca Devlet Ormanları dışında Özel Ormanlar, Özel Ağaçlandırmalar, Özel Fidanlıklar, Gerçek ve Tüzel kişilere ait ormanlardaki zararlılar ile mücadele çalışmalarında bu konuda eğitim almış yetkili Orman veya Orman Endüstri Mühendisleri veya yetkili ormancılık büroları tarafından yaptırılması şartı getirildi.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı tüm İşletme Müdürlüklerinde görev yapan Orman İşletme Şefleri ile Ağaçlandırma Şeflerine yönelik olarak düzenlenen eğitimin sonuncusu Bölge Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımı ile tamamlandı.
 
Eğitimde 305 sayılı tebliğin uygulanması, orman bitkisi ve bitkisel ürünlerine arız olan zararlı organizmalar ile mücadele teknikleri, reçete yazılması ve yetkilendirme konularında OZM Şube Müdürü Mustafa Ertem tarafından katılımcılara bilgi verildi.
 
Bu eğitim neticesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından katılımcılara devlet ormanlarındaki mücadele çalışmalarında kullanılacak Orman Bitki Koruma Ürünü Reçete Yazma Yetki Belgesi verilecektir .

FİRMAMIZIN ORMAN ZARARLILARI İLE MÜCADELE İÇİN REÇETE YAZMA YETKİSİ VARDIR. 
Antalya da Emlak
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.022431.1467
Euro33.621833.7565
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret274578
QR Kod